Webinář Tvorba Data Management Planu v Data Stewardship Wizzard

11. 10. 2021 | Zobrazit archiv aktualit

Ve středu 27. 10 od 9:00 – 11:00 proběhne webinář na téma Tvorba Data Management Planu v Data Stewardship Wizzard.

Data jsou základem současného výzkumu. Správná správa dat začíná být základní dovedností výzkumných pracovníků. Stále více agentur financujících výzkum trvá na přípravě a předložení plánu správy dat (DMP) jako součást návrhu projektu na financování. DMP by měl být živý dokument, který vám pomůže udržet si přehled o vašich datech. Správné nástroje DMP vám mohou pomoci nejen připravit a udržovat aktuální dokumentaci k návrhu projektu / závěrečné zprávě, ale také vám pomohou změřit, jak jsou vaše data FAIR. Na semináři předvedeme přípravu DMP pomocí nástroje DMP Data Stewardship Wizard.

Prací s Data Stewardship Wizzard vás provede RNDr. Michal Růžička, PhD. z Ústavu výpočetní techniky Masarykovy univerzity v Brně.

Školení bude probíhat prostřednictvím MS Teams a dostanete se na něj pomocí odkazu https://bit.ly/dsw-utb.