Webinář Autorskoprávní aspekty otevřené vědy

27. 11. 2021 | Zobrazit archiv aktualit

Ve čtvrtek 2.12. 2021 od 13:00 hodin proběhne online webinář na téma Autorskoprávní aspekty otevřené vědy.  Přednášet bude JUDr. Matěj Myška z Ústavu práva a technologií Právnické fakulty Masarykovy univerzity, který je jedním z předních expertů na tuto problematiku v České republice.

Webinář se zaměří na autorskoprávní aspekty otevřeného přístupu k vědeckým publikacím a k výzkumným datům. Obě tyto oblasti jsou jednoznačným trendem v současné vědě, je tedy potřeba vědět, jak požadavky na otevřený přístup sladit s právy duševního vlastnictví. Přednáška nabídne základní nutné právní minimum k pochopení této problematiky. Teoretický výklad bude doplněn praktickými příklady.

Webinář proběhne online prostřednictvím aplikace MS Teams. Přihlásit se můžete prostřednictvím emailu na adresu: matyastikova@utb.cz. Workshop je určený pro akademické pracovníky ze všech fakult a součástí UTB.